Terenska nastava u Osijek i Đakovo

Autor: Mihaela Martinčić, 22. 10. 2012.

U srijedu 17. listopada 2012. realizirana je terenska nastava učenika petog, šestog i osmog razreda. U ranim jutarnjim satima krenuli smo prema najvećem gradu istočne Hrvatske, Osijeku. Razgledali smo najstariji dio Tvrđu, prošetali se uz Dravu i uputili se u centar grada gdje smo se upoznali s novijom poviješću i razgledali crkvu Sv. Petra i Pavla. Iz centra grada uputili smo se prema Zoološkom vrtu gdje smo upoznali čudesan svijet životinja.Više o terenskoj nastavi pogledajte pod opširnije.

U poslijepodnevnim satima krenuli smo prema Đakovu. Najprije smo bili gosti Državne ergele lipicanaca gdje smo naučili nešto više o uzgoju konja i konjičkom sportu. Zatim smo krenuli prema središtu grada i čuvenoj đakovačkoj katedrali Sv. Petra. Sunčan jesenski dan završili smo šetnjom u središtu Đakova.

Izvor: Renata Heric