Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 12. 10. 2021.

Već tradicionalno u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi zainteresirani učenici sudjeluju u online Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Natjecanje je organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2021. nosi naziv Šest autora traži čitatelja, a rješavajući kviz učenici su obogatili svoje znanje upoznavši tri knjige različitih žanrova, tri hrvatska pisca i tri hrvatska ilustratora. Uz pretraživanje ponuđenih  online izvore informacija sudionici su imali priliku puno naučiti o knjigama, njihovim piscima i ilustratorima, temama i likovima.

Iz naše je škole na završnicu Nacionalnog kviza pozvala učenica Tea Lukša iz 8.a razreda, ali se završnica zbog trenutne epidemiološke situacije za učenike seli u online okruženje.

Veseli nas što je interes sa sudjelovanje u kvizu bio velik i što su učenice prepoznale važnost knjige i čitanja u njihovom svakodnevnom životu.