Učenici osmih razreda posjetili Vukovar

Autor: Gordana Mirović, Suzana Karloci Kvakan, 6. 12. 2019.

Učenici osmih razreda bili su 3. i 4. prosinca 2019. na terenskoj nastavi u Vukovaru. Terenska nastava je organizirana od strane Ministarstva obrazovanja i Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar. Prvog su dana učenici prisustvovali uvodnom predavanju o Domovinskom ratu i bitki za Vukovar nakon kojih su posjetili Muzej grada Vukovara u prekrasnom dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture te razgledali središte grada. Drugi dan uz vodstvo izvrsnog predavača, bojnika Franje Čanakija, obišli su muzejski prostor vojarne u sklopu Memorijalnog centra te posjetili memorijalna mjesta na području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Put spasa - Kukuruzni put, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, franjevački samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova. Terenska nastava završena je Školom mira na kojoj su učenici podijelili svoje dojmove i stečeno znanje na terenskoj nastavi pokazali u kvizu znanja. S terenske nastave vratili su se puni dojmova i bogatiji spoznajama o ulozi Vukovara u obrani naše domovine u Domovinskom ratu i s dubokim osjećajem zahvalnosti i poštovanja prema svima onima koji su svoje živote dali za  njezinu slobodu.