Medalja za odbojkašice

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 19. 4. 2018.

Odbojkaška ekipa učenica 5. i 6. razreda sudjelovala je na županijskom finalnom natjecanju  kojem je domaćin bila OŠ Belica. Na natjecanju je sudjelovalo 7 ekipa koje su nakon ždrijeba bile podijeljene u 2 skupine. Pobjednici  skupine igraju za prvo mjesto na turniru, a drugoplasirani iz skupina igraju za treće mjesto. U skupinu „A“  ždrijebom su izvučene ekipe OŠ Pribislavec, OŠ Vratišinec te naša ekipa, a u skupini „B“ igrale su ekipe OŠ Kotoriba, OŠ Belica, OŠ Mursko Središće i OŠ Nedelišće.
Rezultati grupe „A“:
OŠ Pribislavec – OŠ Donja Dubrava           2 : 1   (19 : 25, 25 : 15, 15:11)
OŠ Donja Dubrava – OŠ Vratišinec             2 : 1   (25 : 22, 18 : 25, 15:8)
OŠ Pribislavec – OŠ Vratišinec                    2 : 0   (25 : 13, 25 : 14)
Prvo mjesto u grupi „A“ osvojila je OŠ Pribislavec, a drugo mjesto je osvojila naša ekipa. U grupi „B“ prvo mjesto je zauzela OŠ Belica, a drugo mjesto OŠ Mursko Središće. U finalu je OŠ Pribislavec bila bolja od OŠ Belica rezultatom 2:0 u setovima. U borbi za 3. mjesto naše učenice su odigrale svoju najbolju utakmicu. Igrale su izuzetno borbeno, ali i dovoljno koncentrirano za sigurnu pobjedu od 2:0 u setovima (25:20, 25:13).

Brončanu medalju za našu školu osvojile su:  Nina Varga, Nina Nestić, Lana Lukša, Nika Lukša, Marta Švogor, Melisa Matulin, Sonja Lovrinović, Helena Dolenčić, Brigita Blanka Martinković, Mia Čmrlec, Rea Čižmešija, Hana Glavak.