Završnica nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 11. 2017.

U srijedu, 15. studenoga 2017. godine, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu održana je završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Čitanje ne dolazi u pitanje“ na kojoj je sudjelovala i učenica naše škole, učenica 6.b razreda Lana Lukša. U prepunom holu knjižnice umjetnički program izveli su solisti Opere Hrvatskog narodnog kazališta pjevajući arije iz opere Nikola Šubić Zrinski, a nakon podjele nagrada učenici su u najvećoj hrvatskoj knjižnici imali prilike razgovarati i slikati se s piscima čije su knjige čitali na ovogodišnjem kvizu. Tako je Lana prepuna dojmova upoznala i Sanju Pilić, Maju Brajko – Livaković i Tihomira Horvata, pisce čiji su naslovi Pošalji mi poruku, Milijunaši i Mali ratnik ove godine bili odabrani za čitanje.
Alma Mikulan, 6.a