Donacija socijalnoj samoposluzi Duga u Vukovaru

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 3. 7. 2017.

Učenici osmih razreda naše škole odlazak u Vukovar u Školu mira iskoristili su kako bi posjetili socijalnu samoposlugu koju je otvorila humanitarna udruga Duga iz Vukovara. Ta je udruga osnovana s ciljem promicanja, razvitka i unaprjeđenja humanosti, dobrote i ljubavi prema čovjeku. Učenici naše škole  predali su im donaciju hrane i higijenskih potrepština.
Akcija prikupljanja potrepština za Vukovar u našoj se školi odvijala tijekom posljednjeg tjedna nastave, a uključili su se gotovo svi učenici, roditelji i djelatnici škole.

Želja nam je da i naši učenici razviju empatiju i daruju onima kojima je to najpotrebnije, da uvide kako je korisnicima socijalne samoposluge svaka, pa i najmanja pomoć, dobrodošla, jer svaka donacija hrane siromašnim Vukovarcima jako puno znači.