Zrinske igre mladih 2017.

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 8. 5. 2017.

Povodom obilježavanja Dana Međimurske županije pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, naša je škola bila domaćin Zrinskih igara mladih koje su održane 3. svibnja 2017. godine. Dragi gosti bili su nam učitelji i učenici iz susjedne Republike Mađarske, Osnovne škole Murakerestur.  Druženje je započelo starinskim igrama na otvorenom. Učenici su bili podijeljeni u tri skupine, a u svakoj su se skupini igrale po četiri igre. Okušali su se u prenošenju jaja žlicom, prenošenju kukuruza, istovaru i utovaru oklasaka, skakanju školica, preskakanju užeta, igri konjanika, igri križić-kružić s loptama i obručima, trčanju u vrećama, a najzanimljivija im je bila igra gumi-gumi koju je vrlo vješto odigrala i naša ravnateljica Mirjana Ribić.
Nakon igara na otvorenom, sudjelovali su u igri Potraga za blagom koja je bila osmišljena na način da su učenici podijeljeni u timove od po tri učenika dolazili na punktove na kojima su morali izvršiti određeni zadatak. Svaki je tim morao posjetiti deset punktova i na kraju je dobio dio slagalice. Svi su timovi zajednički složili slagalicu koja je predstavljala grb Međimurske županije, a tim koji je prvi završio potragu za blagom dobio je slatki poklon.

Učenicima iz Murakerestura ovaj je susret bio prilika da pokažu svoje poznavanje hrvatskog jezika, a našim je učenicima također bio lijepo iskustvo u stjecanju novih prijateljstava van granica Lijepe naše. Vjerujemo da će se suradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo te da ćemo jedni od drugih imati priliku još puno toga naučiti.