Disleksija je...

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 27. 4. 2017.

Suvremene knjižnice nisu samo posudionice knjiga, otvorene su i usmjerene na dobrobit korisnika te zauzimaju itekako važno mjesto u društvu. U posljednje se vrijeme često spominju poteškoće vezane uz čitanje i razumijevanje pročitanog te je i naša školska knjižnica podržala kampanju I ja želim čitati. U holu škole postavljen je pano na kojem učenici mogu pročitati koju su simptomi osoba s poteškoćama čitanja, vidjeti primjere pisanih sastavaka koje su pisali učenici s disleksijom i saznati koji su sve poznati domaći i svjetski umjetnici, znanstvenici, istraživači disleksičari. Izvješen je i font Dyslexie koji je osmislio nizozemski grafički dizajner Christian Boer kako bi pomogao osobama koje poput njega imaju disleksiju u čitanju kao i nekoliko tekstova napisanim tim fontom te ih učenici mogu pokušati pročitati. Cilj uređenja ovog panoa je postizanje veće senzibilizacije učenika za osobe s disleksijom i teškoćama u čitanju, informiranje i edukacija o problemu disleksije.