Srebro za nogometaše 5. i 6. razreda

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 26. 4. 2017.

Županijsko finalno  natjecanje u futsalu za učenike 5. i 6. razreda igralo se u Murskom Središću, a sudjelovalo je ukupno 6 ekipa (OŠ Mursko Središće, OŠ Draškovec, OŠ Mala Subotica, II. OŠ  Čakovec, OŠ Ivanovec te OŠ Donja Dubrava). Nakon ždrijeba formirane su 2 skupine, a naša je ekipa igrala protiv  OŠ Draškovec i protiv domaćina iz OŠ Mursko Središće.
Ekipu našeg Školskog sportskog društva „Drava“ na natjecanju su  predstavljali Ivan Vidović, Nino Mirić, Franjo Orehovec, Niko Štefić, Ivan Miser, Stjepan Miser,  Fran Miser, Lovro Orehovec i Vito Knez.
O rezultatima utakmica pogledajte pod opširnije.

Prvu utakmicu igrali su protiv OŠ Draškovec, a nakon 30 minuta igre rezultat je bio  3:3 te su se izvodili kazneni udarci s udaljenosti od 6 m, u čemu su bolji bili protivnici pa je konačni rezultat utakmice bio 6 : 5 za OŠ Draškovec. U drugoj utakmici u grupi, ekipa OŠ Mursko Središće pobijedila je OŠ Draškovec rezultatom 9:1.
Zatim je uslijedila odlučujuća utakmica za našu ekipu koja je odlučivala o plasmanu u daljnje natjecanje. Vrlo brzo domaćini su stigli do vodstva od 2:0, ali su učenici nakon toga dicipliniranom igrom u obrani, odličnim obranama našeg golmana i velikom borbenošću, postigli 5 pogodaka i preokrenuli rezultat te pobijedili rezultatom 5 : 2.
Tom pobjedom izboreno  je 1. mjesto u grupi i nastup u finalnoj utakmici.
U drugoj grupi 1. mjesto osvojila je ekipa II. OŠ Čakovec. Naši su učenici u finalnoj utakmici pokazali veliku želju za pobjedom, igrali su jako hrabro i požrtvovno, ali je rezultat na kraju bio 3:0 za protivnike.
Čestitke učenicima na izvrsnoj igri velikoj borbenosti  i osvojenoj medalji!