Tragom prošlosti na terenskoj nastavi

Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 27. 10. 2016.

U ponedjeljak, 24. listopada 2016. učenici petih i šestih razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Lijepo vrijeme omogućilo je ugodnu šetnju kroz Zoološki vrt i bliske susrete sa životinjama pa čak i onima koje nas najviše plaše, opasnim zmijama. Učenici su imali priliku saznati više o njihovom staništu i prehrambenim navikama. Nakon razgledavanja Zoološkog vrta, krenuli smo prema Arheološkom parku Andautonija u Ščitarjevu.

Malo selo pokraj Zagreba poznato je po nalazištu starorimskog naselja gdje su do danas dobro očuvane zidine. Učenici su imali priliku zaviriti u rimsku kuću u kojoj su uživali u svim blagodatima rimskog života pa i probali mirise koje su Rimljani koristili kao parfem za tijelo ili osvježavanje prostora. Najzanimljiviji dio slijedio je kad su se preobukli u odjeću Rimljana, izradili svoj nakit i okušali se u rimskim igrama. Zaključili su da su Rimljani stvarno znali uživati kao i mi u lijepom sunčanom danu u Zagrebu.