Svjetski dan učitelja

Autor: Mihaela Martinčić, 5. 10. 2016.

Poštovani i dragi učitelji!

Vi ste vrsni graditelji znanja. Znate kako postaviti temelj na kojem će dijete graditi svoje znanje. Vi potičete učenike da budu znatiželjni, utječete na njihove umove da znaju maštati, misliti i propitkivati, djelujete na njihova srca kako bi znali pomoći drugima, osmjehnuti se osobi do sebe, uputiti riječ utjehe i nade žalosnima i kako svojim dobrim i plemenitim djelima mogu promijeniti svijet na bolje. Svakog dana u njima potičete i razvijate želju za učenjem i znanjem, i ta djeca, mladi ljudi rastu i napreduju, postaju najbolji profesori na sveučilištima, uključuju se u društvo i postaju javne osobe, poduzetni su i vode gospodarstvo. Kad  učenici postanu odrasli ljudi, učitelji ih i dalje pamtite i ponose se njima, a posebno im je drago kad im se nakon dugo vremena pogledi sretnu, i ta im draga lica upute osmjeh i kažu im HVALA!