Europski dan jezika

Autor: Mihaela Martinčić, Gordana Mirović, 29. 9. 2016.

Svake godine od 2001. dana 26. rujna na inicijativu Vijeća Europe iz Strasbourga obilježava se Europski dan jezika. Opći ciljevi Europskog dana jezika su: upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje;promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe, koje treba njegovati i sačuvati;poticati cjeloživotno učenja jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene. U našoj školi Europski dan jezika obilježen je prigodnim uređenjem panoa i učionica te razgovorom o važnosti učenja stranih jezika. Naši su učenici vrlo motivirani za učenje stranih jezika, jer dobro znaju onu staru izreku: „Koliko jezika znaš – toliko vrijediš!“.

Zavirite na web stranicu Europskog dana jezika klikom na sliku.