Posjet osmaša Vukovaru

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 24. 5. 2022.

U sklopu projekta koji provodi Ministarstvo branitelja učenici osmih razreda naše škole posjetili su Vukovar. Razgledali su Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su slušali predavanja o Domovinskom ratu, a nakon toga posjetili su memorijalna mjesta u Vukovaru – Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Župu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce, gdje su uživo vidjeli mjesta stradanja u Domovinskom ratu. Na groblju i na Ovčari u spomen stradalima zapalili su svijeće. Prije odlaska kućama posjetili su i Muzej vučedolske kulture, prekrasan i jedinstven muzej hrvatske povijesti i kulture.