Projekt „Čitajmo zajedno!“

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 19. 5. 2022.

Već nekoliko godina učenici naše škole u suradnji sa Srednjom školom Prelog sudjeluju u projektu poticanja čitanja „Čitajmo zajedno!“. Ove godine tema projekta bila je zdrava prehrana – u posjet su stigli učenici u pratnji svojih profesorica – profesorice hrvatskog jezika Željke Ivančok Varga i nastavnice kulinarstva Anice Naranđa, a iz naše škole sudjelovali su učenici 8.a i 8.b razreda i učiteljica hrvatskog jezika Renata Dolenec. Učenici su najprije prisustvovali književnoj radionici na kojoj su saznali sve o zdravoj prehrani preko raznih igara i kvizova, a zatim su vrlo pažljivo pratili što rade učenici kuhari i konobari sa svojom nastavnicom kulinarstva – pripremali su zdrave obroke i ukusne zdrave napitke koji su se mogli kušati. Zaključak projekta bio je da se treba zdravije hraniti, ali da i zdrava hrana može biti ukusna.