Sloboda o kojoj se pjeva

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 31. 5. 2022.

Učenica Marija Šestak iz 6.b razreda osvojila je prvo mjesto na literarnom natječaju Sloboda o kojoj se pjeva koji je raspisao Dječji odjel Knjižnice Nikola Zrinski iz Čakovca. Natječaj je organiziran povodom obilježavanja Dana hrvatske knjige (22. travnja) i Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) s ciljem skretanja pozornosti na knjigu i čitanje, a središnja tema literarnog natječaja bila je sloboda.
Svečana dodjela nagrada upriličena je u sklopu obilježavanja Dana grada Čakovca 27. svibnja 2022. godine u Multimedijalnoj dvorani Dječjeg odjela gdje je Marija i pročitala svoj nagrađeni rad u kategoriji učenika od 5. do 8. razreda.