Najbolji lijek za um je književnost

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 28. 4. 2022.

U ponedjeljak, 25. travnja 2022. godine u večernjim satima u našoj je školi održana Noć knjige za učenike osmih razreda. Noć knjige provodi se povodom Dana hrvatske knjige (22. travnja) i Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) kako bi se skrenula pozornost na knjigu i čitanje, njihovu vrijednost i značenje za pojedinca i svijet.
Susret naziva Najbolji lijek za um je književnost zamišljen je kao poticaj na jačanje pozitivnog stava prema čitanju, razvijanje vještine čitanja i dijeljenje radosti čitanja.
Uz knjigu i čitanje učenici su pogledali i film Into the Woods koji je zapravo moderna verzija spoja različitih bajki braće Grimm te je i na taj način istaknuta važnost pisane riječi i knjige za nastanak filmske adaptacije.