Zajedno za bolji Internet

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 18. 2. 2021.

Dan sigurnijeg interneta svake se godine obilježava drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca u godini. Na taj se dan tisuće ljudi diljem svijeta udruži kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima se želi podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.
Cilj obilježavanja Dana sigurnijeg interneta je promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebno među djecom i mladima.
Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta bila je „Zajedno za bolji Internet“, a naši su učenici na satovima razrednika i na nastavi informatike sudjelovali na raznim kvizovima, edukacijama i radionicama.
Svi mi zajedno imamo veliku ulogu u kreiranju „sigurnijeg“ interneta i na nama je da ga učinimo „boljim“ mjestom za djecu i mlade!