PROTOKOL POVRATKA U ŠKOLU ZA UČENIKE OŠ DONJA DUBRAVA

Autor: Mihaela Martinčić, 3. 9. 2020.

Temeljem UPUTA ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021. koje je izdao Hrvatski zavod za javno zdravstvo i  dokumenta MODELI I PREPORUKE ZA RAD U UVJETIMA POVEZANIMA S COVID-19, koje je izdalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a koje možete u cijelosti proučiti preko priloženih poveznica, objavljujemo:

PROTOKOL POVRATKA U ŠKOLU ZA UČENIKE
OŠ  DONJA DUBRAVA

INFORMACIJE I RAZGOVOR:

Pozivamo sve roditelje naših učenika da zajedno s učenicima pročitaju priložene dokumente u dijelu koji se tiče njihovog povratka u školu te porazgovaraju o ponašanju i primjeni svih predloženih preporuka u ovoj izvanrednoj situaciji kod kuće, u sredstvima školskog prijevoza te u školi;

Pročitajte nastavak Protokola pod više.

MJERENJE I EVIDENCIJA TEMPERATURE:

Prvog dana nastave u novoj školskoj godini, 7. rujna, učenicima razredne nastave, nakon obavljene jutarnje higijene, roditelji mjere temperaturu i zapisuju je u informativku koju učenici donose u školu, a u slučaju povišene temperature i/ili drugih simptoma, javljaju se svojem liječniku.
Učenici predmetne nastave sami mjere temperaturu te je evidentiraju u svoju informativku prije polaska u školu.

OBAVEZNO NOŠENJE ZAŠTITNIH MASKI

Svi učenici prilikom dolaska u školu moraju obavezno nositi zaštitne maske. Jedan od roditelja prvoškolaca koji dovodi dijete u školu može s zaštitnom maskom ući u prostore škole (nakon poziva) radi kratkog roditeljskog sastanka.

PRIJEVOZ ŠKOLSKIM AUTOBUSOM:​​

• obavezno nošenje zaštitne maske,
  • držanje razmaka u autobusu gdjegod je to moguće (braća i sestre mogu sjediti skupa),
  • držanje razmaka pri izlasku iz autobusa i dolasku u školu

ULAZAK U ŠKOLU I UČIONICU:

Svi učenici sa sobom trebaju ponijeti školske papuče i  plastičnu vrećicu za odlaganje obuće, školsku torbu i  pribor za pisanje.

UDŽBENICI

Prvog dana nastave učenici preuzimaju udžbenike, a potvrdu o preuzimanju potpisuju roditelji učenika. Jedan primjerak vraćaju školi, a jedan zadržavaju kod sebe.

PŠ DONJI VIDOVEC

- jutarnja smjena počinje u 8 sati
 2. razredi ulaze u školu na glavni ulaz;
 4. razredi ulaze u školu kroz sporedni ulaz

- poslijepodnevna smjena u 13,30
 1.razredi ulaze u školu na glavni ulaz;
 3. razredi ulaze u školu kroz sporedni ulaz

- učenici se izuvaju ispred svoje matične učionice u kojoj stalno borave

- nakon izuvanja, a prije ulaska u učionice obavezno je pranje ruku

UŽINA

- 1.  i  2. razred  jede poslije 2. sata (15 minuta), učenici imaju svoje fiksno mjesto uz obaveznu distancu

- 3. i 4. razred  jede poslije 3. sata (15 minuta), učenici imaju svoje fiksno mjesto uz obaveznu distancu

MATIČNA ŠKOLA OŠ DONJA DUBRAVA

JUTARNJA SMJENA

POPODNEVNA SMJENA

5.A UČIONICA VJERONAUKA

1.A   UČIONICA 1. RAZREDA

5.B UČIONICA ENGLESKOG JEZIKA

2.A   UČIONICA 2. RAZREDA

6.A UČIONICA POVIJESTI

3.A   UČIONICA 3. RAZREDA

6.B UČIONICA PRIRODE/BIOLOGIJE

4.A   UČIONICA 4. RAZREDA

7.A UČIONICA HRVATSKOG JEZIKA

7.B UČIONICA MATEMATIKE

8. UČIONICA FIZIKE

​- jutarnja smjena počinje u 8 sati

autobus iz Donjeg Vidovca kreće u 7,30 sati

Svi učenici  predmetne nastave sa zaštitnim maskama ulaze u školu na glavni ulaz bez zadržavanja

popodnevna smjena počinje u
12 sati
 - svi učenici razredne nastave  sa zaštitnim maskama ulaze u školu na glavni ulaz bez zadržavanja

- učenici se izuvaju ispred svoje matične učionice u kojoj stalno borave

- nakon izuvanja, a prije ulaska u učionice, obavezno je  pranje ruku

- učitelji započinju odgojno-obrazovne aktivnosti s učenicima

ODGOJNO-OBRAZOVNI RAD S UČENICIMA:

U svim učionicama osiguran je propisani razmak te učenici za vrijeme redovite nastave ne moraju nositi maske, a u ostalim aktivnostima i korištenju zajedničkih prostora dužni su održavati socijalnu distancu i pridržavati se ostalih epidemioloških mjera te su prilikom izlaska iz učionica obavezni nositi zaštitne maske.

UŽINA

- razrednici ili predmetni/e učitelji/ce vode djecu prije užine na pranje ruku

- 5.a, 5.b i 8. razred u jutarnjoj te 1. i 3. u popodnevnoj smjeni jedu poslije 2. sata (15 minuta), učenici imaju svoje fiksno mjesto uz obaveznu distancu

- 6.a, 6.b, 7.a, 7.b  razred u jutarnjoj te 2. i 4.  u popodnevnoj smjeni jedu poslije 3. sata (15 minuta), učenici imaju svoje fiksno mjesto uz obaveznu distancu

ZAVRŠETAK NASTAVE

- razrednici ili predmetni/e učitelji/ce prate djecu do mjesta za izuvanje, a potom do školskog autobusa, bez zadržavanja učenika

ZAVRŠNE ODREDBE

Zbog trenutne epidemiološke situacije, zgrada škole se zaključava. Zabranjen je ulazak nezaposlenima.

U slučaju potrebe, ulazak u školu moguć je pozivom na broj telefona 688-825 ili na broj mobitela ravnateljice škole 099/813-3824.

Ravnateljica :

Mirjana Ribić