Dva "srebra" na Velikom skupu pamtitelja riječi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 2. 12. 2019.

Učenice Osnovne škole Donja Dubrava bile su jedine predstavnice Međimurske županije na završnici projekta Riječ dana autorice Ide Bogadi na Velikom skupu pamtitelja riječi održanom 29. studenoga 2019. godine na Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu. Natjecanje se provodilo u dvije kategorije - u kategoriji učenika od 4. do 6. razreda natjecala se učenica Mia Perenc, a u kategoriji učenika 7. i 8. razreda učenica Hana Glavak. Obje su učenice pokazale iznimno znanje u poznavanju hrvatskog rječničkog blaga i osvojile drugo mjesto, svaka u svojoj kategoriji. Na natjecanju je sudjelovala i učenica Melisa Matulin, koja se prošle godine plasirala na Veliki skup pamtitelja riječi, ali van konkurencije. Čuvanje rječničkog blaga i obogaćivanje rječnika naših učenika jedan je od ključnih ciljeva projekta Riječ dana koji se svakodnevno provodi u školskoj knjižnici i drago nam je što učenici to prepoznaju.