Završnica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 15. 11. 2019.

U četvrtak, 14. studenoga 2019. godine učenica 8.b razreda Sara Lukša sudjelovala je na završnici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja pod nazivom Ritam odrastanja koji se provodi u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige.  Završnica je održana u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Ove su se godine čitala djela Ljeto na jezeru Čiču, Jasminke Tihi-Stepanić, Drugačija, Ivane Guljašević Kuman i Eva, mala žena, Vlaste Golub čije su autorice gostovale na samoj završnici. Između svih pobjednika iz školskih i narodnih knjižnica u Hrvatskoj, javnim su se izvlačenjem birali dobitnici glavne i utješnih nagrada. Sara nije bila među izvučenima, ali je zato posjetila sajam knjiga Interliber 2019. s kojeg je otišla bogatija za još poneku knjigu.