2. susret malih čuvara međimurske popevke dobravske tete Lize pod nazivom Deca, moja deca

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 18. 11. 2019.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Donja Dubrava i ove su školske godine 15. studenoga 2019. godine u spomen na Tetu Lizu, dugogodišnju školsku kuharicu i legendarnu pjevačicu međimurske popevke, održali 2. susret malih čuvara međimurske popevke dobravske Tete Lize pod nazivom Deca, moja deca. Zbog energetske obnove školske zgrade i školske sportske dvorane koja je u punom jeku, susret je bio zatvorenog tipa i održao se u holu škole. No, bez obzira na to, bilo je puno priprema i na susretu su nastupili vrsni mladi pjevači, predstavili se vješti likovni i literarni stvaratelji. Učenici su sudjelovali na tematskim radionicama na koje su se upisivali prema vlastitim interesima: izrađivali su katruže od tkanine, lutkice od komušine, dobravski Porin od gline, literarno se izražavali na kajkavskom i sudjelovali u filmskoj radionici o teti Lizi. Nakon održanih radionica, na završnoj priredbi dodijeljene su nagrade najboljima.
Na likovnom natječaju na temu narodne nošnje treće mjesto osvojio je rad učenice Stefanije Golub, drugo mjesto rad učenice Mije Čmrlec, a prvo mjesto rad učenice Brigite Blanke Martinković.
U sklopu literarnog natječaja pod nazivom Živeti z međimurskom popevkom treće je mjesto osvojio rad Nošnja učenice Sare Lukša, drugo mjesto rad Mamičin spomen Mije Čmrlec, a prvo mjesto rad Ljepa naša međimurska nošnja Marije Brljak.

U jakoj konkurenciji na glazbenom natječaju od strane stručnog prosudbenog povjerenstva treće mjesto osvojila je učenica Helena Gadanec za izvedbu pjesme Školnik, drugo mjesto osvojile su sestre Dorotea i Magdalena Horvat s pjesmom Legradske gore, a prvo mjesto od strane stručnog povjerenstva, a ujedno i prvo mjesto prema glasovima publike, osvojili su Štefan Štirinić i Ria Mikulan s pjesmom Snočka sem ti draga.
Realizaciju školskog projekta potpomogla je i Općina Donja Dubrava, a najbolji učenici školu predstavljaju na Memorijalu „Deca, moja deca“ koji organizira Kulturno umjetničko društvo „Seljačka sloga“ Donja Dubrava.